İşletmem İçin En İyi Güvenlik Kamera Sistemi Hangisi?

Güvenlik kamera sisteminizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır.

Hangi sorunu çözmeye çalışıyorsunuz, kameralarınızda ne görmeyi umuyorsunuz?

 Suç ve hırsızlık yaygın bir endişedir ve bir binaya giren ve binadan çıkan herkesin net bir yüz görüntüsünü almak veya potansiyel olarak arsanıza giren araçların plakalarını okumak isteyebilirsiniz. Çalışan izleme için, yakın çekimlere gerek kalmadan daha geniş kapsama alanına ihtiyacınız olabilir. Olaylarınızın bir kısmının veya çoğunun karanlıkta veya gece olmasını bekliyorsanız, güçlü kızılötesi veya süper düşük lüks kameralar gerekli olabilir. Kameraları aktif olarak izleyen yerinde güvenliği olan işletmeler için pan-tilt-zoom (PTZ) kamerası ideal olabilir.

 

Kaç kameraya ihtiyaç duyacağınızı ve genişletmeyi umuyorsunuz?

 

 Tam olarak kaç tane kameraya ihtiyacınız olacağını belirlemek için bir kamera yerleşim haritası oluşturabiliriz ancak işletmeniz için en iyi tavsiyeyi yapabilmek için genel bir fikre sahip olmamız gerekiyor. Birçok kamera markası yalnızca az sayıda kamera için uygundur ve aynı anda birden fazla yeri görüntülemek zor olabilir. Çok sayıda kameraya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız veya tesisinizi büyütmek veya işinizi birden fazla yere genişletmek istiyorsanız, bu en baştan düşünülmesi gereken bir şeydir.

 

 

Mevcut bir sisteminiz var mı?

 

 

 IP sistemleri teknolojide bir sonraki adım olsa da, bazı markalar hem IP hem de koaks girişlerini kabul eden hibrit sistemler sunuyor. Bu, mevcut sisteminizdeki kabloları yeniden kullanmanıza izin vererek kurulum ekibine tonlarca zaman kazandırarak çok daha düşük kurulum fiyatı anlamına gelir.

 

Ne kadar depolama alanına ihtiyacınız var?

 

Pek çok işletmenin, bir olay yaşamaları durumunda Pazartesi günü gelip hafta sonu görüntüleri inceleyebilmesi gerekiyor. Bazı işletmeler, bazı durumlarda görüntüleri haftalarca, aylarca, hatta yıllarca inceleme ihtiyacını keşfetmeyebilir! Uzun süreli depolama, bazı sistemlerin maliyetinin en büyük kısmı olabilir, bu nedenle depolama ihtiyacınızı anlamak önemlidir.

 

Bütçeniz nedir?

 

 

Bütçenizi kurulumcunuzla hemen paylaşmak konusunda rahat olmayabilirsiniz, ancak genel bir fikre sahip olmak önemlidir. Kamera başına ucuz fiyatlara çevrimiçi kameralar bulabilirsiniz; ancak bu kurulum, kablolama, sorun giderme ve özelliklerin nasıl çalıştığını bulmadan önce. Bu yüzden bir yükleyici ile gitmek daha iyidir. Aynı zamanda profesyonel bir kurulum alacaksınız ve kullanım ömrü boyunca sisteminizde ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun hakkında gerçek bir teknisyenle konuşma seçeneğine sahip olacaksınız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizleri Arayın