Güvenlik Kamerası Kurulumcunuza Sorulacak Sorular

Güvenlik kamera sisteminiz söz konusu olduğunda, işinizi, okulunuzu veya şehrinizi izlemek için seçtiğiniz kameralar kadar deneyimli ve bilgili bir kurulumcuya sahip olmak da önemlidir. Her proje farklı olsa da, her iş liderinin bir sözleşme imzalamadan önce tesisatçısına sorması gereken bazı sorular vardır. İşte güvenlik kamerası kurulumcunuza sormanız gereken 3 soru – ve yanıtları hemen bilmiyorlarsa, yeni bir kurulumcu bulmanın zamanı gelmiş olabilir.

 

Ne tür sabit diskler kullanıyorsunuz?

 

 

En yeni üst düzey IP ağ kameralarına yatırım yapabilirsiniz, ancak kurulumcunuz bir alt sabit disk kullanıyorsa, ciddi performans ve kullanım ömrü sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Yükleyicinizin ne tür bir sabit disk kullanmayı planladığını ve projeniz için sizi doğru araçlarla donattıklarını bildiğinizden emin olun.

Gözetim kaydı için, gözetim sınıfı sabit diskler veya daha iyisini kullanmalısınız. Piyasada pek çok seçenek olsa da, optimum performans ve güvenilirliği sağlamak için kurulumcunuzun projeniz için doğru sabit sürücü(ler) kullandığından emin olun.

Güvenlik sektörü için oluşturulmuş depolamayı kullanmamanın sonuçları, önemli görüntüleri kaybetmek anlamına gelebilir; özel gözetim sabit diskleri, masaüstü sabit disklerinden daha güvenilir, dayanıklı ve gelişmiş olduğundan. Ancak yine de sizin veya güvenlik kurucunuzun sabit sürücünüzün gözetim sisteminizle uyumlu olduğundan emin olmanız önemlidir.

 

Bağlantılarımızı nasıl hava koşullarına dayanıklı hale getireceksiniz?

 

Güvenlik kamerası sisteminiz, şirketiniz için önemli bir yatırımdır ve kameralarınızın her birine giden ve giden bağlantıların korunması, sisteminizi uzun süre korumak için çok önemlidir. Kurulumcunuzun kullandığı hava koşullarına karşı koruma önlemlerini ve bunlar başarısız olursa ne olacağını anladığınızdan emin olun.

Kameralarınızın IP derecesi, kamera muhafazasının sunduğu koruma derecesini sınıflandırır. Güvenlik kameralarınız içeride olacaksa, yüksek IP derecesine sahip kameralara ihtiyacınız olmayabilir. Ancak kameralarınızın aşırı hava koşullarına dayanması gerekiyorsa, daha yüksek IP dereceli kameralara ihtiyacınız var.

 Uygun IP derecesine sahip kameraların kullanılmasına ek olarak, kurulumcunuz tarafından dış mekan kameralarınızın bağlantılarını korumak için kullanılan hava koşullarına dayanıklılık önlemleri en az IP66 derecesine sahip olmalıdır. Elektrik bandı, hava koşullarına dayanıklı olmayan kutular veya uygun olmayan şekilde kapatılmış hava koşullarına dayanıklı kutular, aşırı koşullarda kesmez ve güvenlik kamera sisteminizde kritik bir arızaya neden olabilir.

Kurulumcunuz yaptığı işin arkasında durmalıdır. Kurulum veya hava koşullarına dayanıklılık çalışmaları başarısız olursa, onarım veya değiştirme maliyeti kameranızın üreticisinin garantisi kapsamında değildir.

 

 

Aylık gerekli ücretler var mı?

 

Birçok kurulumcu, gözetim sisteminizi rehin alacak ve aylık fatura içeren uzun vadeli bir sözleşmeye kaydolmanızı isteyecektir. Sözleşmeniz sona erdiğinde veya aylık faturadan vazgeçtiğinizde, canlı izleme seçeneklerine, kayıtlara veya her ikisine erişiminizi kaybedersiniz. Dolayısıyla bu soruyu sormakta büyük bir fayda vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizleri Arayın