Güvenlik Kamerası Görüntülerim Neden Düşük Kalitede?

Güvenlik kamerası teknolojisindeki tüm ilerlemelere rağmen, neden bir benzin istasyonunda veya bankada meydana gelen bir soygundan sonra yayınlanan güvenlik kamerası görüntülerinin çoğu 90’ların ortalarında bir kamerayla çekilmiş gibi görünüyor? Paradan tasarruf etmek amacıyla, birçok şirket güvenlik kamerası sistemlerini güncellemeyi erteliyor veya depolama için görüntü çözünürlüğünü düşürmeyi tercih ediyor ve bu da neredeyse kullanılamaz olan düşük kaliteli gözetim görüntülerine neden oluyor. Bir olay meydana geldiğinde gerçekten kullanılabilecek güvenlik kamerası görüntüleri mi istiyorsunuz? Polisin failleri tespit etmesine ve işletmenizi daha güvenli hale getirmesine gerçekten yardımcı olabilecek yüksek kaliteli görüntüler yakalamak için atabileceğiniz birkaç adım.

 

Eski ekipman

 

Sisteminizi kurduğunuzdan bu yana bir süre geçtiyse ve güvenlik görüntülerinizin kalitesini nasıl iyileştireceğinizle uğraşıyorsanız, sorununuzun cevabı yüzünüze bakıyor olabilir. Eski ekipman, polis ve kayıp önleme ekipleriniz için kullanılabilecek görüntüleri yakalama yeteneğinizi ciddi şekilde sınırlayabilir.

 

Depolama Sorunu

 

Depolama sorunları, muhtemelen düşük kaliteli güvenlik kamerası video çekimlerine en büyük katkıyı yapan şeydir. Genel olarak, yüksek çözünürlüklü kameralar daha fazla depolama alanı gerektirir. Birçok işletme sahibi, fazladan depolamaya daha fazla para harcamak zorunda kalmamak için depolanan videonun çözünürlüğünü düşürmeyi tercih ediyor ve bu da sorunlu güvenlik kamerası görüntüleriyle sonuçlanıyor.

Video, yerden tasarruf etmek amacıyla depolama için sıkıştırılabilse de, bu çekimi daha sonra kullanmanız gerektiğinde neler olabileceğine dikkat etmelisiniz. Bir HD kamerayı 7/24 en yüksek ayarında çalıştırmak pek çok küçük işletme için uygun değildir. Yüksek tanımlı video, çok büyük miktarda depolama alanı kaplar. Çoğu DVR, değişken kayıt kalitesine izin verir ve daha düşük kaliteli kayıtlar daha az yer kaplar. Bu, birçok dükkan sahibinin tercih ettiği seçenektir. Ancak bulanık, pikselli güvenlik kamerası videosunun en büyük nedeni bu düşük kalite seçeneğidir.

 

Aydınlatmaya Dikkat Edin

 

Aydınlatma, güvenlik kamera sisteminizin en iyi arkadaşı veya en kötü düşmanı olabilir. Kötü veya düşük aydınlatma, kameralarınızın net, kullanılabilir görüntüler yakalayamamasına neden olabilirken, aşırı veya doğrudan aydınlatma, aynı derecede işe yaramaz, soluk görüntülerle karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

 

Kamera Amacı

 

Kameraların iki yaygın amacı, hırsızlığı caydırma ve risk yönetimidir. Çalışanların kasadan para çalmasından veya müşterilerin hırsızlık yapmasından endişe duyan işletme sahipleri, güvenlik kameralarının suça karşı caydırıcı olabileceğini biliyor. Ayrıca, hukuk davalarının hızla arttığı bir dünyada, güvenlik kameraları, sigorta veya yasal talepler durumunda bir risk koruması sağlar. Bu gibi durumlarda, yüksek çözünürlüklü veya birinci sınıf kameralar önemli bir husus olmayabilir, çünkü bu işletme sahipleri sistemleriyle minimum düzeyde çalışmaya odaklanmıştır. İşletmeniz için yüksek kaliteli bir güvenlik kamera sistemi istiyorsanız, size yardımcı olabiliriz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizleri Arayın